Плани-конспекти

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДЛЯ
11 КЛАСУ
12.12.2011
Тема уроку: Переправа через яр по колоді з перилами з самонаведенням .


Мета уроку:
1.     Навчити самонаведенню переправи через яр по колоді з перилами.
2.     Удосконалювати функціональні можливості організму та розвивати фізичні якості школярів.
3.     Виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом та розвивати морально - вольові якості.

Завдання уроку:
1.     Повторити техніку подолання навісної переправи с наведенням
2.     Удосконалити техніку подолання круто похилої переправи.
3.     Сприяти розвитку спритності, швидкісно-силових якостей, швидкості реакції, координації рухів
Інвентар: Туристичні системи, підйомні засоби, каталки, карабіни, наведені етапи смуги перешкод, капронові мотузки Ø6мм, Ø10мм, Ø12мм, спускові пристрої.



Місце проведення: спортивний зал школи.

№ пор.
Зміст уроку
Дозуван ня
Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (10-12 хв.)
1
Шикування в одну шеренгу,
1,5 хв.
За зростом біля лінії, привітання

рапорт фізорга, привітання.



Повідомлення завдань уроку


2
Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання вправ
15с.
Виконувати вправи за командою вчителя чітко й правильно
3
Вимірювання ЧСС за 10с
20с.
Звернути увагу на учнів із підвищеною частотою серцевих скорочень.
4
Перешикування. Виконання організуючих вправ
30 с.
Звернуть увагу на чітке виконання поворотів
5
Ходьба. Вправи для формування постави і профілактики плоскості:
2-3 хв
В русі дистанція 2-3 кроки стежити за поставою

•  Звичайним кроком
10-20с
Темп середній

•  На носках
10-20с
Руки на пояс

•  На п'ятках
10-20с
Руки за голову

•  На зовнішній стороні стопи
•  На внутрішній стороні стопи
10-20с
10-20с
Спину тримати рівно.
Руки на пояс

•  Перекатом із п'яти на носок
10-20с
Руки на пояс

• В напівприсіді
• В повному присіді
10-20с
10-20с
Руки на пояс
Руки на колінах
6
Біг:
2-3 хв
Дистанція 2-3 кроки

•  Звичайний;
10-20с
Темп середній

•  З високим підняттям стегна;
•  Приставними кроками правим та лівім боком;
•  Схресними кроками правим та лівим боком;
•   •  Із закиданням гомілки
10-20с
10-20с

10-20с

10-20с
Стежити за роботою рук і ніг
До середньої лінії - правим боком, від середньої лінії - лівім боком
До середньої лінії - правим боком, від середньої лінії - лівім боком
Руки позаду. Діставати п'ятками

назад - назовні;
•  3 оббіганням фішок;
•  Із перестрибуванням через фішок;
•  Прискорення;
•  Прискорення після торкання рукою підлоги

10-20с
10-20с

10-20с
10-20с
долоні
Стежити за дотриманням ТБ.
Стежити за дотриманням ТБ.

Темп вище середнього.
Темп вище середнього.
7
Відновлення дихання
20-30с.
Темп виконання вільний. Рухи руками вгору - вдих, униз - видих. Дихання глибоке.
8
Комплекс загальнорозвивальних вправ
1.В.п. - руки на поясі, ноги на ширину плечей. Кругові оберти голови;
2.В.п. - зігнуті руки перед
грудьми, ноги на ширину плечей.
1- 2 - пружні рухи зігнутими руками в сторони - назад; 2 - 4 - пружні рухи прямими
руками в сторони - назад
3.В.п. - праву руку вгору, ліву - вниз, ноги на ширину плечей. 1-2 - пружні рухи руками назад; 3- 4 - те саме, зі зміною положення рук;
4. В.п. - руки на поясі, ноги на ширину плечей. Пружні нахили тулуба вперед.
5. В.п. - руки на поясі, ноги на ширину плечей. Присідання.        
2-3 хв.

6-8 разів


6-8 разів





6-8 разів




6-8 разів


6-8 разів
На місці  в колону по одному.
Дистанція два кроки.
Звернути увагу на правильну роботу голови

Звернути увагу на правильну роботу
рук. Темп середній.




Стежити за амплітудою рухів.
Спину тримати рівно.



Коліна не згинати.


Не відривати п’яти від підлоги
9
Відновлення дихання
20-30с.
Темп виконання вільний. Рухи руками вгору - вдих, униз - видих. Дихання глибоке.
10
Замірювання ЧСС за 10с.
20с.
120 - 140 ударів за 1 хв.
ІІ. Основна частина (28-30 хв.)
1
Організаційна частина
- шикування по відділенням;
- отримання старшими груп інструктажів
2 хв


Поділити учнів на групи, призначити старших
2.
Виконання тренувальних вправ у групах:
28 хв.


Перша група
Подолання навісної переправи
7 хв.
Етап обладнаний петлями самострахування на початку та в кінці етапу, верхньою суддівською та перильною мотузками, контрольними лініями, мотузка для командної страховки

Друга група
1.  Підйом по вертикальній
мотузці за допомогою
підйомних засобів.

2.  Переправа по вірьовці з перилами



3.  Спуск по вертикальній
мотузці способом «дюльфер».
7 хв.





Етап обладнаний вертикальною перильною мотузкою, підйомними засобами, які учні передають один одному, петлею самостраховки на початку і в кінці етапу.
Етап обладнаний верхніми і нижніми паралельними мотузками, кріплення учня до верхньої мотузки за допомогою карабіна.
Етап обладнаний вертикальною мотузкою для спуску. Етап проходиться з обов'язковою верхньою командною страховкою для всіх учнів.

Третя група
Переправа по колоді через яр с самонаведенням
7 хв.
Етап обладнаний колодою, обмежувальними лініями, петлями самостраховки

Четверта група
Похилі паралельні перила вгору та круто похила переправа вниз через яр.
7 хв.
Етап обладнаний петлями самострахування на початку та кінці етапу. Кріплення учня до перил -схоплюючим вузлом. Етап обладнаний двома мотузками: перильною суддівською, а також верхньою суддівською страховкою, петлею самостраховки на початку етапу і контрольною лінією в кінці етапу.
ІІІ. Заключна частина (3 хв.)
1
Перешиковування з колони по одному в шеренгу по три
20с.
Перешиковування від першого до останнього
2
Замірювання ЧСС за 10 с
20с.
До 100 ударів за 1 хвилину
3
Підсумок уроку, виставлення оцінок
1,5хв.
Визначення кращих учнів, дати рекомендації тим, хто відстає
4
Домашнє завдання
30с.
Повторити в'язання вузлів
5
Правила поведінки під час виходу зі спортивної зали
10с.
Виходити із спортивної зали звичайним кроком, не виходячи зі строю, тримаючи дистанцію

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДЛЯ
5 КЛАСУ

№ пор.
Зміст уроку
Дозуван ня
Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (12 хв.)
1
Шикування класу в шеренгу, оголошення завдань на урок
1 хв.
За зростом біля лінії, привітання
2
Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання вправ
15с.
Виконувати вправи за командою вчителя чітко й правильно
3
Вимірювання ЧСС за 10с
20с.
Звернути увагу на учнів із підвищеною частотою серцевих скорочень.
4
Стройові вправи
1 хв.
Звернуть увагу на чітке виконання поворотів
5
Рівномірний біг
3 хв
(600 м)

6
Загальнорозвивальні вправи
5 хв

7
Замірювання ЧСС за 10с
20с.
120 - 140 ударів за 1 хв.
8
Спеціальні вправи бігуна:



• біг з високим підніманням



стегна;
• біг з захлистом гомілки назад;
• багатоскоки
20-30с.

9
Відновлення дихання
20-30с.
Темп виконання вільний. Рухи руками вгору - вдих, униз - видих. Дихання глибоке.
10
Вимірювання ЧСС за 10с
20с.
120 - 140 ударів за 1 хв.
ІІ. Основна частина (30 хв.)
1.
Біг
1,5 хв
(1 коло)
Клас поділити на 4 команди. Надається «Картка руху», в якій вказано азимут розташування технічного етапу. Після того, як кожна команда пробіжить одне коло, відносно картки вона повинна взяти азимут, який вказано на картці, і рухатися на відповідний етап. На кожному етапі команда удосконалює техніку виконання і працює 5 хв. Час контролює один із учасників команди Після того, як команда відпрацювала етапі, вона повертається на в. п. з поміткою «старт», пробігає одне коло знову від відмітки «старт» бере азимут на відповідний технічний етап згідно з карткою

№ пор.
Назва етапу
Азимут
1


2



Кожна команда пробігає одне коло
2.
Визначення азимута на етап
1 хв.
Згідно з карткою і номером на ній
команда визначає азимут на технічний
етап, на якому буде працювати. Азимут
визначається від вихідної позиції на
старті        
3.
Паралельні вірьовки

5 хв.
На гімнастичній стінці паралельно
закріплені кінці вірьовок: одна нижче,
друга вище. По краях нижньої вірьовки
закріплені контрольні лінії. Учні
працюють у командах. Один учень
залазить на гімнастичну стінку і
перебирається на вірьовку. Тримаючись
руками за верхню вірьовку,
пересувається по нижній вірьовці на
другу сторону. Ноги від вірьовки не
відривати. На етапі може працювати
лише один учень, другий починає тільки тоді, коли перший закінчить виконувати завдання. Організація страхування.
4.
Рівномірний біг

1хв.10с.. (1коло)

5.
Визначення азимута
1 хв.

6.
Встановлення намету
5 хв.
Етап обладнаний 1 наметом, 2 стояками, 10 кілками. Команда ставить і знімає намет, удосконалює техніку встановлення, час, якість

7.
Рівномірний біг

1,5 хв
(1коло)

8.
Визначення азимута
1 хв.

9.
Вимірювання ЧСС за 10с
20с.
120 - 140 ударів за 1 хв.
10.
Подолання умовного болота за допомогою жердин

5 хв.
Етап обладнаний лагами, які стоять одна від одної на відстані 1,0— 1,5 м, та жердинами. Учень бере в руки жердину, кладе її на лагу і починає рухатися по жердині на другу лагу. Діставшись другої лаги, учень перетягує жердину перед собою, укладає на лагу і знову починає рух. Так доти, доки він не дістанеться фінішу. Головне зав­дання: не торкатися підлоги, утримувати рівновагу

11.
Рівномірний біг

1,5 хв
(1коло)

12.
Визначення азимута
1 хв.

13.
Подолання умовного яру за допомогою колоди (буму)
5 хв.
Етап обладнаний колодою, яка розташована на землі від дерева до дерева. На деревах на рівні грудей закріплена вірьовка паралельно колоді — «буму». На початку і в кінці етапу розташовані контрольні лінії. Робота на етапі розпочинається від контрольної лі­нії. Учень пересувається по колоді, тримаючись за вірьовку двома або однією рукою. Закінчується робота за контрольною лінією. На етапі працює тільки один учень. Наступний учень починає працювати тільки тоді, коли попередній переступить за контрольну лінію.
ІІІ. Заключна частина (3 хв.)
1
Шикування в шеренгу
1хв.10с..
Після закінчення роботи на етапах учні збираються на вихідній відмітці «старт»
2
Замірювання ЧСС за 10 с
20с.
До 100 ударів за 1 хвилину
3
Підбиття підсумків уроку. Домашнє завдання
1хв.30с..
Визначення кращих учнів, дати рекомендації тим, хто відстає
















Комментариев нет:

Отправить комментарий